Dzień Herbaty

Dziś nasze Przedszkolaki odbyły niesamowita wyprawę w nieznane, wybraliśmy się aż do Chin, by świętować Międzynarodowy Dzień Herbaty, który przypada 15.12. By móc podzielić się radością z takiej podróży, zaprosiliśmy do siebie przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 34 im. Kubusia Puchatka. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się jaka krąży legenda o pochodzeniu herbaty, ale mieliśmy okazję również spróbować różnego rodzaju herbat- liściastych i w torebkach o różnorodnych smakach, zapachach i kolorach. Najciekawszą jednak herbatą była herbata kwitnąca, w której po zalaniu wodą, rozkwitną najprawdziwszy kwiat. Nie mogło również zabraknąć samych Chińczyków, którzy uczyli nas piosenki o małej Mai żyjącej w Himalajach. Radości i zabawy nie było końca i cieszymy się, że mogliśmy dziś w naszym gronie gościć dzieci z innego przedszkola. Nie możemy doczekać się już następnego naszego spotkania i wspólnej zabawy.